Technológia palivových článkov spoločnosti STILL

Najnovšia technológia palivových článkov druhej generácie

Plný výkon - čistá energia. Technológia palivových článkov od firmy STILL vytvára elektrickú energiu priamo vo vozíku, energia zásobuje pohon na jazdu, hydraulické zariadenia a pomocné agregáty. Inovatívne palivové články PowerPack od firmy STILL umožňujú bezproblémovú prevádzku na viacero zmien, minimalizujú odstávky v práci a šetria životné prostredie.

  • Krátke zastavenie v čerpacej vodíkovej stanici nahrádza náročnú výmenu batérií
  • Minimalizované odstávky v prevádzke zaistí krátka doba potrebná na dotankovanie vozíka
  • Palivový článok PowerPack dodáva menovité napätie 80 V až do úplného spotrebovania zásob vodíka
  • Nevznikajú žiadne škodlivé látky

Technológia palivových článkov od firmy STILL vytvára elektrickú energiu priamo vo vozíku, energia zásobuje elektrický pohon na jazdu, hydraulické zariadenia a pomocné agregáty.

Dušou zariadenia je stĺpec palivových článkov, v ktorých počas reakcie vodíka a vzdušného kyslíka vzniká elektrina. Energia je dočasne uložená a priamo dostupná pre pohonný mechanizmus.

Vodík potrebný v reakcii je skladovaný pod vysokým tlakom v plynových zásobníkoch, kyslík je privádzaný priamo zo vzduchu. Namiesto "odpadových plynov" vzniká iba čistá voda, takže ovzdušie nezaťažujú emisie CO2.

Všetky konštrukčné prvky tejto "mobilnej elektrárne" vrátane vodíkových nádrží je možné umiestniť na veľmi malom priestore, vodík potrebný v reakcii nepotrebuje viac miesta ako jedna batéria 80 V STILL. Keďže palivový článok dodáva elektrickú energiu priamo, je možné použiť všetky osvedčené elektrické pohonné systémy firmy STILL.


Výhody technológie palivových článkov STILL

Inovatívne palivové články PowerPack STILL boli vyvinuté pre bežné používanie vo vidlicových vozíkoch. Preto je v prototype vozíka na palivové články RX 60-45 Fuel Cell možné bez problémov vymeniť štandardnú batériu z RX-60 za palivové články PowerPack. Postup je pohodlnejší u všetkých vozíkov RX 60 vďaka štandardnej bočnej výmene batérií.

Umožnia to porovnateľné rozmery a menovitý výkon a identické napätie 80 V batérie palivových článkov PowerPack:

Palivové články PowerpackBatéria 6PzS840
Dĺžka855 mm855 mm
Šírka1028 mm999 mm
Výška784 mm784 mm
Hmotnosť1150 kg2178 kg
Výkon (max. 15s)30 kW
Výkon(doba)/th>10 kW12 kW
Menovité napätie80 V80 V
Obsah energie25 kW50 kW

Nie je nutné vymeniť batériu.
Ak je zásoba vodíka vo vozíku spotrebovaná, stačí krátke zastavenie v čerpacej vodíkovej stanici, ktorá zaručí úplnú pracovnú pohotovosť. Odpadá náročná povinnosť vymeniť batériu a skladovanie drahých náhradných batérií.

Minimalizované prevádzkové odstávky.
Čerpanie vodíka do vysokozdvižného vozíka trvá iba 5 minút. Palivové články tak majú v porovnaní s konvenčnými batériami a hodinami nabíjania nesmiernu výhodu.

Bezproblémová prevádzka na viacero zmien.
Prevádzka s viacerými zmenami si vyžiada len včas doplniť vodík do palivových článkov. Preto nemusíte skladovať druhú alebo tretiu drahú náhradnú batériu.

Plný výkon
Palivový článok vytvára menovité napätie 80 V až do úplnej spotreby vodíka.

Čistá energia
Pri prevádzke vysokozdvižného vozíka s vodíkom sa neuvoľňujú žiadne škodlivé látky. Nevznikajú sadze, oxidy dusíka ani oxid uhličitý, ktoré negatívne ovplyvňujú životné prostredie a ovzdušie. Odpadovou "látkou" z reakcie vodíka so vzdušným kyslíkom je iba čistá voda vo forme pary.


Súčiastky palivových článkov STILL

Aufbau der Brennstoffzellen-PowerPacks von STILL

Dánsky obchodník so stavebninami Stark používa STILL Fuel Cell


Produkty STILL s Technológia palivových článkov - STILL Fuel Cell


Máte otázky k téme?

Ďalšie informácie Vám ochotne poskytnú naši odborní poradcovia, ktorí zodpovedajú aj všetky otázky ohľadom našej ponuky.

Kontakt

+421-37-69 224 11

Žiadosť na: Technológia palivových článkov - STILL Fuel Cell

Vyplňte nasledujúci formulár. Čo najskôr Vás oslovíme.

Oslovenie*