S nami jazdíte bezpečne

Safety Assist

Existuje mnoho príčin výskytu chybných procesov - nesústredenosť, nesprávne vyhodnotenie situácií, ako aj faktory z okolitého prostredia, na ktoré vodič nedokáže reagovať správne alebo dostatočne rýchlo. Naše inteligentné asistenčné systémy nielen nepretržite monitorujú okolie a tak navádzajú vodičov, ale môžu tiež aktívne intervenovať v špecifických situáciách. Rozoznávajú potenciálne kritické jazdné situácie a sú schopné samostatne zrýchľovať a spomaľovať. Okrem zvýšenej bezpečnosti obsluhy a celého skladu poskytujú vďaka inteligentným jazdným programom aj špičkový výkon s najvyššou úrovňou energetickej úspornosti.


Asistenčné systémy a funkcie od spoločnosti STILL

 

 

STILL osvetlená výstražná zóna

Ideálny doplnok k funkcii STILL SafetyLight

Osvetlenie výstražnej zóny je funkcia STILL, ktorá premieta dva svetelné pásy naľavo a napravo od vysokozdvižného vozíka. Doplnkové svetlené zariadenie slúži ako vizuálna výstraha pre chodcov a ostatných vodičov v okolí tým, že premieta svetelné pásy na podlahu haly po stranách vysokozdvižného vozíka. STILL osvetlenie výstražnej zóny teda dokonale dopĺňa funkciu STILL SafetyLight, ktorá v smere jazdy premieta pred vozidlo viditeľný modrý kužeľ svetla.

Vďaka bezpečnostnému osvetleniu, ktoré sa pohybuje spolu s vysokozdvižným vozíkom môžete predísť zraneniam osôb a kolíziám v rušných pracovných priestoroch.

 

STILL Kontrola pred zmenou

Bezpečnosť na prvom mieste: digitálne vedená kontrola pred zmenou

Prostredníctvom funkcie Pre-Shift Check v palubnom počítači STILL Easy Control STILL dosahuje novú úroveň bezpečnosti pre vodiča a vysokozdvižný vozík: pred začiatkom každej zmeny alebo v užívateľom stanovených intervaloch musí vodič potvrdiť funkčnosť pomocou palubného počítača pred uvedením vozidla do prevádzky so všetkými jeho funkciami.

Zákazník si môže zvoliť kritériá bezpečnostnej kontroly. Okrem štandardného dotazu je možné na displej palubného počítača uložiť niekoľko jednotlivých dotazov. A ak je odpoveď negatívna? Zákazník má všetky možnosti.

Napríklad môže v systéme definovať, že výkon vozidla je automaticky obmedzený, ak dotaz ukáže negatívny výsledok testu.

Pre väčšiu bezpečnosť

 

 • Kontrola pred zmenou
  so STILL Easy Control v palubnom počítači
 • Jednoduchá kontrola pred zmenou
  Potvrdenie vodičom, či je vozidlo pripravené na prevádzku
 • Pokročilá kontrola pred zmenou
  Špecifické otázky zákazníkov poskytujú ešte väčšiu bezpečnosť
 • Obmedzenia vozidla
  Obmedzený výkon nastaviteľný v prípade negatívnych výsledkov
 • Je vozidlo pripravené na prevádzku?
  Sú prevádzkové tekutiny (napr. olej, voda, palivo) viditeľne unikajúce?
  Sú zničené kolesá? Sú používané nad prípustné hranice?
  Je výkonový štítok prítomný, nepoškodený, čitateľný?
  Funguje prevádzková brzda správne?
STILL Kontrola pred zmenou
 

STILL SafetyLight 4plus

Systém vizuálneho varovania na predchádzanie nehodám

Modré výstražné svetlo STILL SafetyLight 4plus výrazne zvyšuje bezpečnosť práce v oblastiach, ktoré sú neprehľadné alebo plné zákrut. Modré svetelné body sa premietajú približne 5 m pred a za vozidlom a upozornia ľudí na blížiace sa vozidlo, aby sa predišlo hroziacim kolíziám.

Výhody pre vás:

 • Zvýšenie bezpečnosti práce pre peších zamestnancov a ostatných účastníkov internej premávky
 • Zvýšená bezpečnosť pri práci s viacerými vysokozdvižnými vozíkmi v rámci siete vďaka rýchlej reakcii, najmä v neprehľadných priestoroch
 • Okoloidúci vidia vysokozdvižný vozík rýchlejšie a majú viac času na reakciu vďaka vodiacej funkcii svetiel na štyroch svetelných bodoch
 • Najmenší možný dopad na prevádzkovú dobu vozidla vďaka ekonomickej spotrebe energie LED žiarovky (5 W pri 12 V)
 • Bezúdržbová prevádzka a dlhá životnosť až 20 000 hodín
 • Minimálny rozptyl a tým dokonalá viditeľnosť aj na svetlo sfarbených podlahách
 

STILL iGo pilot safety

Šesť zárezov na jeden pokus

Optimalizované brzdné dráhy: na konci uličky vysokozdvižný vozík mierne spomalí v pomere k rýchlosti a výške zdvihu, čo zvyšuje manipulačnú schopnosť.

Automatické nastavenie rýchlosti: v definovaných zónach je možné úpravy rýchlosti nastaviť automaticky na základe podmienok v teréne.
Obmedzenie výšky: Nastaviteľné obmedzenie výšky umožňuje optimálne využitie priestoru pod strechou pre rôzne výšky vašej skladovej haly.
Prevencia kolízie: umožňuje definovať známe prekážky. Vodič sa nemusí učiť naspamäť všetky osobitosti systému a môže sa sústrediť na svoju prácu.
Asistent odchodu z uličky: riadenie je možné zablokovať na určitý úsek, napr. pri odchode z uličky, aby sa zabránilo prípadnej kolízii.
Výber polohy: Výber umožňuje cielený pohyb do definovaných, často používaných pozícií, napríklad na miestach prekládky.


Ďalšie funkcie Safety Assist

Tu nájdete úplný prehľad všetkých doplnkových asistenčných systémov a funkcií, ktoré ponúka spoločnosť STILL v oblasti Safety Assist.

 
Akustisches Signal

Bezpečnosť v sklade sa zvýši vďaka zvukovému signálu pri cúvaní. Pracovníci si preto môžu vysokozdvižný vozík všimnúť, aj keď sú k nemu otočení chrbtom.

 
FleetManager

Kto môže použiť ktorý vysokozdvižný vozík a na aký účel? A čo kapacita vozíka? Kedy došlo k prípadnému nárazu? Veci, ktoré sa dajú relatívne ľahko zvládať, ak máte len zopár vysokozdvižných vozíkov sú s pribúdajúcimi prírastkami vo vašej flotile výrazne zložitejšie a náročné na riadenie. Náš inteligentný FleetManager poskytuje riešenie. Vďaka tomuto inovatívnemu softvéru môžete riadiť a ovládať svoju flotilu vozíkov efektívnejšie a úspornejšie ako kedykoľvek predtým.

FleetManager sa skladá z niekoľkých modulov:

 • Oprávnenie na prístup
 • Zostavenie prevádzkových údajov prepojených na ovládanie vozíka
 • Detekcia nehody s reakciou vozidla (napr. funkcia nízkej rýchlosti)
 • Detekcia zaťaženia pomocou snímača tlaku v zdvíhacej hydraulike bez indikácie hmotnosti na displeji a dve dátové karty
 • Detekcia nárazov v spojení s nástrojom FleetManager: vysokozdvižný vozík deteguje možnú kolíziu a prepne sa do režimu nízkej rýchlosti, vydá zvukový signál alebo sa úplne vypne
 • Funkciu môžeme nakonfigurovať podľa želania zákazníka

Čítačka prístupovej karty FleetManager je ľahko prístupná vľavo vedľa stĺpika riadenia. Prístup k nástroju FleetManager vyžaduje špeciálne oprávnenie.

 
Warnleuchte

Výstražná kontrolka zvyšuje bezpečnosť skladu a upozorňuje ostatných zamestnancov pracujúcich v sklade na vysokozdvižný vozík prostredníctvom blikajúceho žltého svetla.

 
Fußschutz

Aby sa predišlo situáciám, pri ktorých uviazne noha chodca pod pneumatikami, je možné na vozíkoch upevniť gumenú manžetu. Ako doplnková výbava je k dispozícii chránič nôh s kontaktnou lištou, ktorý zaručuje, že sa vozidlo pri kontakte zastaví.

 
Signalton bei Rückwärtsfahrt

Bezpečnosť v každom smere: akustický signál počas cúvania varuje kolegov, že sa blíži vozík. Sú preto schopní pohotovo zareagovať, aj keď sú napríklad otočení chrbtom k vozíku.

 
Tagfahrlicht

Bezpečná prevádzka za každých okolností: LED denné svietenie zaručuje, že je vysokozdvižný vozík vždy dobre viditeľný aj na tmavších miestach.

 
Lastschutzgitter